DORNOVA METODA

DORNOVA METODA:
Nejúčinnější pomoc při bolestech zad a kloubů!

Dornova metoda je jednoduchý manuální způsob, jak pomoci při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Neuvěřitelně rychle srovnává rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (a tím řeší výhřezy plotének), vbočené palce, problémy se všemi klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související neplodnost, atd.

U NÁS TUTO METODU PROVÁDÍ ZKUŠENÁ REHABILITAČNÍ SESTRA SE MNOHA LETOU PRAXÍ V OBORU!

Příčinou nesprávných poloh obratlů (a tím i bolesti zad a kloubů) mohou být fyzické potíže, jako např. výrony způsobené nehodami nebo při sportu, rozdílná délka dolních končetin (aniž by pacient o
rozdílu věděl), zkrácení svalů nebo i citové problémy člověka. Protože se při léčení Dornovou metodou uvolňují fyzické i psychické bloky, můžeme ji považovat za celostní metodu, která léčí nejen příznaky nemoci, ale i samotné příčiny onemocnění.

Dornova metoda vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu, jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi nebo polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích. Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.

Postup při terapii
V praxi se většinou provádí při prvních dvou návštěvách komplexní vyšetření a ošetření kloubů a páteře klienta. Při prvním ošetřením dochází k nápravě kloubů na dolních končetinách a kosti křížové. Následuje energetická, uvolňující Breussova masáž. Při druhém ošetření (cca po čtrnácti dnech až měsíci) následuje náprava obratlů, které se mezitím, vlivem nápravy dolních končetin částečně srovnají. Terapie je opět zakončena Breussovou masáží.

Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva.
Četnost ošetřování je individuální a již po dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva. Optimální je ošetření 2-3 krát měsíčně, ve vleklých a těžších případech může léčení trvat i několik měsíců.

Je nutné během léčby a po ošetření dostatečně pít, aby se uvolněné nečistoty a usazeniny z kloubů a vazů mohly dobře vylučovat. Tělo se tak také snáze zbavuje všech svých jedů. Za dostatečné množství tekutin se považuje tělesná hmotnost vynásobená 0,03 l (pokud ošetřující lékař nedoporučí jinak).
Páteři je na kurzu Dornova metoda věnována velká pozornost. Dornova metoda pomůže od bolesti kloubů.