LYMFODRENÁŽE

LYMFODRENÁŽE
LYMFODRENÁŽ A LYMFATICKÝ SYSTÉM:
Lymfodrenáže působí na lymfatický systém, který je tvořen lymfatickými cévami a uzlinami. V tomto systému koluje míza tzv. lymfa, která vzniká z mezibuněčné tekutiny. Funkcí tohoto systému je filtrace a detoxikace. Pokud je z nějakého důvodu tento systém narušen, dochází k tvorbě lymfodémů, jež je nutné léčit, dochází k usazování přebytků vody, tuků a odpadových látek buněčného metabolismu v mezibuněčných prostorách. Vzniká efekt tzv. pomerančové kůže – celulitida (nevzhledné hrbolky).
Cílem je zlepšit proudění toku lymfy (nesoucí nahromaděné odpadní látky) a usnadnit její odtok přes centrální uzliny do cévního systému a krevního řečiště a následně prostřednictvím moči z těla ven.

LYMFODRENÁŽ ODSTRAŇUJE:
otékání kotníků po nadměrné zátěži dolních končetin
otoky v břiše, často přisuzované otylosti
otoky očních víček a obličeje
potlačuje sklon k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému
migrény, bolesti hlavy
bolesti páteře, svalů, bolesti po sportovních výkonech
akné, suchou pleť, rozšířené žilky
celulitidu, křečové žíly, napětí a křeče v končetinách
poruchu látkové výměny v kloubech – artrózu, dnu
choroby spojené s krevním oběhem
příznaky stárnutí, slabosti, únavu, nespavost

je účinný doplněk při hubnutí /úbytek až o 8 cm při kompletní kúře/

DÁLE PODPORUJE:
správnou činnost střev, působí proti zácpě
zajišťuje pružnou kůži a zdravější tělo
STROJNÍ LYMFODRENÁŽ

redukuje objem masírovaných partií, zvyšuje elasticitu pokožky, zvyšuje účinky ošetření kavitací, radiofrekvencí, kryolipolýzou apod.

Průběh přístrojové lymfodrenáže:
Na dolní končetiny se navlékne vícekomorový návlek, který postupným naplňováním a vypouštěním vzduchu vypumpovává ve vlnách lymfu z periferie do centra.

Lymfodrenáži musí předcházet odblokování neboli vyprázdnění uzlin v krční oblasti a je vždy součástí drenáže. Jedná se o vyprázdnění uzlinek v podklíčkové jamce, po stranách krku, vzadu na krku apod. Terapeut Vám musí odbornými hmaty vyprázdnit uzliny na krku, aby se rozprouděná lymfa měla kam „hnát“. U NÁS SAMOZŘEJMĚ UVOLNĚNÍ PROVÁDÍME!!!

Zákazníci si musí přinést dlouhé legíny nebo volné tepláky + ponožky. Mějte volné spodní prádlo, aby nikde netlačilo na uzliny (obzvláště v tříslech).

Intenzivní kúra při řešení celulitidy a detoxikace je minimálně 10x, nejlépe obden či každý třetí den. Dále je možná udržovací kúra jednou týdně až jednou měsíčně.
Lymfodrenáž je také vhodným doplňkem při jiných procedurách jako např. při radiofrekvenci, kavitaci,… U kavitace v podstatě nutností. PŘI KOMPLETNÍ KÚŘE JE DŮLEŽITÉ DODRŽOVAT PITNÝ REŽIM (denní příjem 2 – 3l vhodných tekutin).

Kontraindikace:
veškerá zhoubná onemocnění
akutní bakteriální a virová onemocnění
hnisavé rány
teplota
akutní astma či infarkt myokardu
bolestivé břicho neznámého původu
bolesti neznámého původu
otoky obličeje ledvinového původu
akutní zánět ledvin

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

Jedná se tzv. ozdravnou masáž, při níž terapeut nejprve velmi jemnými hmaty a hlazením pohybuje kůží, posléze se zvyšuje jejich intenzita. Tyto speciální hmaty stimulují a popohání lymfu a zlepšují průtok mízním systémem.

Lymfodrenáž je účinným ošetřením otoků, celulitidy, jizviček a pokožky všeobecně. Je doporučována při snížené funkci imunitního systému, při chronické dysfunkci ledvin, obezitě, hypertenzi. Z hlediska prevence je významný zejména její detoxikační účinek. Také účinně odvádí nahromaděnou tekutinu z těla.

UPOZORNĚNÍ:
Lymfodrenáži musí předcházet odblokování neboli vyprázdnění uzlin v krční oblasti a je vždy součástí drenáže. Jedná se o vyprázdnění uzlinek v podklíčkové jamce, po stranách krku, vzadu na krku apod. Terapeut Vám musí odbornými hmaty vyprázdnit uzliny na krku, aby se rozprouděná lymfa měla kam „hnát“.

Po ošetření je nutno počítat se zvýšenou žízní a častějším chozením na záchod, to je důkaz, že se vaše tělo začíná čistit a terapie byla úspěšná 🙂

KDY LYMFODRENÁŽ POMŮŽE?
OTEKLÉ KONČETINY
CELULITIDA
MIGRÉNY
SNÍŽENÁ FUNKCE IMUNITNÍHO SYSTÉMU
DETOXIKACE A NASTARTOVÁNÍ ORGANISMU
PREVENCE NÁDOROVÝCH ONEMOCNĚNÍ
PŘI ŠPATNÉ NÁLADĚ

kontraindikace:
NÁDOROVÉ ONEMOCNĚNÍ
AKUTNÍ NAKTERIÁLNÍ A VIROVÉ ONEMOCNĚNÍ
AKUTNÍ ZÁNĚT ŽIL
HYPERFUNKCE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY

LYMFODRENÁŽ OBLIČEJE

*NOVINKA – hodinová lymfatická masáž obličeje

Je to speciální, velmi jemná technika, která efektivně působí na kůži a podkoží obličeje, vyhlazuje ho, detoxikuje a obnovuje správný tok lymfy.

Lymfatickou masáží se aktivuje podkožní lymfatický systém a slouží k odstranění otoků v obličejové části, otoků víček a redukci váčků pod očima a druhé brady, odstraňuje napětí ,vyhlazuje obličej, detoxikuje ho.